• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ASEAD

Hakkımızda

Dergi Hakkında

   Avrasya Sosyal ve Ekonomi Araştırmaları Dergisi (ASEAD) (Eurasian Journal of Social and Economic Research (EJSER) (ISSN: 2148-9963) 2013 yılında kurulan Türkçe, İngilizce, Rusça ve Arapça dillerinde yayın yapan alan indekslerinde taranan uluslararası hakemli elektronik bir dergidir.
   2017 yılından itibaren Aylık olarak yayınlanmaya başlayan ASEAD (Avrasya Sosyal ve Ekonomi Araştırmaları Dergisi) Dergipark veri tabanında taranmaktadır.
  Dergide yayınlanan makaleler Doçentlik ve Akademik Teşvik kriterlerini sağlamaktadır. 
   ASEAD akademisyenlerin bireysel veya disiplinler arası ortak çalışmalar yapmasına aracılık etmek, genç akademisyenlere yeni ufuklar kazandırarak teşvik etmek, akademisyenlere ortak çalışmalar yapabilecekleri yeni konular hakkında fikir ortamı oluşturmak, yeni kültür ve coğrafyalarla tanışmalarına imkan sunmak amacıyla sosyal bilimler alanında sempozyumlar düzenleyerek akademik anlamda katkılar sağlamaktadır.
  Avrasya Sosyal ve Ekonomi Araştırmaları Dergisi’nde yayınlanan eserlerdeki görüşler ve sorumluluk yazarına aittir. Eserlerin yayın hakları saklı olup, atıfta bulunularak kullanılabilir.